211 151 211

O službě


Připojení k internetu WIA FIX je vedeno pomocí kabelů a tato internetová síť je většinou zakončena v zásuvce za dveřmi vašeho bytu. Připojit do sítě WIA se můžete jednak propojením vašeho PC se zásuvkou nebo zapojíte námi zapůjčenou gateway, díky které získáte bezdrátové pokrytí WiFi ve vašem bytě nebo VoIP telefonování prostřednictvím IP telefonu. Po instalaci zařízení postačí po automatickém přidělení IP adresy ze serveru DHCP spustit prohlížeč. Budete přesměrováni na tyto stránky, kde se zaregistrujete a předplatíte připojení. Po zaplacení předplatného můžete začít využívat službu. S registrací vám rád pomůže obchodní partner WIA pro váš bytový dům – kontakty.

Kompletní nabídku tarifů připojení k Internetu WIA FIX naleznete na stránce Ceník. Nyní můžete využít speciální akce - předplaťte si Vaši službu na 6 měsíců a získáte 7. zdarma (platí při zaslání celé částky na účet společnosti WIA, nelze čerpat prostřednictvím platebních kuponů).

Kompletní informace o jednotlivých tarifech připojení k Internetu WIA FIX naleznete na stránce s nabídkou.

Montáž hardware, stejně tak i další konzultace či pomoc při registraci a postupu předplacení zajistípartner WIA pro Váš bytový dům.

Ne, žádný z našich tarifů neomezuje přenesená data.

Ano je. Služba WIA FIX umožňuje provozování veřejné IP adresy. Objednat si tuto službu můžete po přihlášení na Váš účet v sekci Služby a platby v oddílu Doplňkové služby, kde zmáčknete tlačítko "aktivovat". Veřejná IP adresa je zpoplatněna částkou 100,- Kč bez DPH na jeden měsíc; o tuto částku je třeba navýšit měsíční úhradu za připojení k Internetu. Po připsání navýšené platby Vám bude přidělena veřejná IP adresa a při následující aktivaci připojení použita.

Systém řízení rychlosti funguje automaticky - s každým nově přihlášeným uživatelem nad kritický počet je rychlost sdílené linky automaticky navýšena, s každým odhlášeným naopak snížena. Uživatelé vytěžující plnou kapacitu linky (tzv. stahovači) jsou v průběhu stahování omezeni dalším algoritmem zajišťujícím dostatečnou kapacitu pro ostatní uživatele.Ceny a účtování


Služby WIA FIX se platí formou předplatného - můžete zaplatit na jeden nebo několik měsíců najednou. Po skončení předplatného bude Váš přístup do sítě WIA FIX automaticky zablokován, po přijetí platby na další období bude opět aktivován - podobně jako dobíjení kreditu u mobilních operátorů.

Internetové připojení bude aktivováno za jednorázový poplatek 999 Kč bez DPH, který obsahuje i potřebný hardware pro převod internetového signálu z optických do metalických kabelů u Vás doma (konvertor). Aktivační poplatek platíte pouze jednou - internet si např. na měsíc nezaplatíte, nemusíte tedy již hradit další aktivační poplatek při předplacení na následující měsíc.

Jestliže chcete využít platební metodu, která využívá terminály společnosti Sazka a přepážky České pošty, stačí se na portálu přihlásit do uživatelského rozhraní. Po zadání Vašich požadavků vygeneruje průvodce platbou jedinečný čárový kód, prostřednictvím kterého je možné provést platbu na Sazka terminálu. Obsluha terminálu po Vás bude pro realizaci platby požadovat vytištěný kód nebo stačí mít s sebou jen zapsanou číselnou sadu, kterou naleznete pod čárovým kódem. Pro úhradu na přepážkách společnosti Česká pošta Vám postačí opsat číslo superCASH. Za provedení transakce na terminálu je standardně účtován poplatek 10 Kč. Čárový kód je možné použít pro platbu opakovaně. Pokud budete chtít využívat stejnou službu i nadále, je možné realizovat platbu přes sazka terminál se stejným kódem, není třeba vygenerovat nový. Služba je aktivována nejpozději do 30 minut po zadání platby na terminálu Sazka. Další informace zde.

Pokud si předplatíte internetové připojení na 6 (12) měsíců, získáváte 1 (2) měsíc zdarma. Váš kredit na telefonování, který jste získali zdarma, je platný po celé předplatné období, tedy 6+1 (12+1) měsíců a musí být tedy vyčerpán do konce 7. (resp. 13.) měsíce od začátku předplatného.Nastavení


Odchozí SMTP server pro Váš emailový klient (např. outlook) ze sítě WIA FIX je smtp.wia.cz. Všechny volby typu "Zabezpečení a autentizace" nebo "Přihlašovat se zabezpečeným ověřováním hesla (SPA)" musí být vypnuty.Televize


V televizním programu si můžete spouštět pořady, které byly vysílány až 7 dní zpětně, což platí zejména pro WIA TV 4network. V tarifu WIA TV+ sledovanitv je zahrnutý 50 hodinový posun v čase. Ale například s balíčkem Plus ale získáte 7 dní zpětného přehrávání programů skupiny Prima ke službě WIA TV sledovanitv.

WIA TV sledovanitv
Službu můžete využívat na tabletu, mobilu, počítači a televizi. V rámci jednoho internetového účtu WIA může být televize spuštěna zároveň na počítači, na jednom mobilním zařízení a na jedné televizní obrazovce prostřednictvím SmartTV nebo set-top box (jeden účet WIA = jeden set-top box).

WIA TV 4network.tv
Nezbytnou podmínkou pro využívání této služby je set-top box, který u nás pořídíte za zvýhodněnou cenu. Televizi můžete sledovat nezávisle na sobě na televizní obrazovce a na jednom zařízení – mobil, tablet nebo počítač. Na mobilních zařízeních jsou dostupné pouze vybrané kanály.
K jednomu internetovému účtu WIA je možné využívat jeden set-top box.

Televize se od sebe liší zejména nabídkou programů a balíčků. Stačí si tedy vybrat takovou skladbu, která vám nejvíce vyhovuje. A nezapomeňte, že v rámci vybraných internetových tarifů máme televizi již v ceně!Pořídili jste si set-top box? Přečtěte si jak postupovat při prvním přihlášení.


Zařízení připojte k televizi podle přiloženého návodu a kontaktujte naši zákaznickou linku 225 372 055, kde vám sdělí kód pro propojení s vaším účtem.

Připojte set-top box k televizi podle návodu, zapněte počítač a přihlaste se do svého účtu WIA, klikněte na “zapnout TV” a znovu se přihlaste. Klikněte na přidat nové zařízení, vyplňte svůj název zařízení a pokračujte na button generovat párovací kód. Tento kód pak zadejte do set-top boxu prostřednictvím televizní obrazovky.
Ověření dostupnosti
VyhledatPanelový dům

SVJ v Brandýse nad Labem požadovalo komplexní telekomunikační služby pro celý panelový dům. Stávající řešení nebylo vyhovující kvůli častým výpadkům a nestabilitě služeb. SVJ jednohlasně zvolilo službu WIA FIX, která představuje pevný přístup k vysokorychlostnímu internetu, telefonní služby a kabelovou televizi. Řešení je vhodné pro domy s desítkami i stovkami bytových jednotek.

Obyvatelé domu tak získali:

 • velmi kvalitní a spolehlivé služby – internet až 50 Mbit/s symetricky, kabelovou televizi včetně posunu v čase, nahrávání a možnosti sledovat na mobilních zařízeních; telefonování z pevné linky bez paušálu,
 • stabilní telekomunikační řešení s životností několik desítek let,
 • zvýšení hodnoty jednotlivých bytů i celé nemovitosti,
 • možnost bezplatně využívat telekomunikační zařízení WIA,
 • nepřetržitá a flexibilní zákaznická a technická podpora.Veškerou technologii jsme umístili na střechu objektu, takže obyvatele domu nic neomezuje. Z rozvaděče na střeše jsou po domě vedeny metalické kabely, které jsou ukončeny v jednotlivých bytech. Uživatelé tak mohou pohodlně propojit svůj počítač a okamžitě využívat internetové připojení. V případě zájmu využívat WiFi, zapojíme router, který zajistí bezdrátové připojení pro uživatele v celém bytě, připojení počítačů i set-top boxu. Na první pohled se na panelovém domě jako takovém mnoho nezměnilo, spolehlivé telekomunikační služby má ale bytové družstvo vyřešeno jednou provždy.

×
Nájemní dům

Majitel domu v Chebu hledal bezúdržbové, trvalé a jednotné telekomunikační řešení pro nájemníky několika desítek bytů. Zvolil službu WIA FIX, a to nejen pro spolehlivé internetové připojení, ale i možnost využívání kabelové televize a pevné linky.

Výhody řešení od WIA

 • Veškeré služby jsou předplacené – žádné úvazky, není třeba podepisovat jakékoliv smlouvy, ani převádět uživatele.
 • Spolehlivé připojení k internetu, 40 televizních programů, předplacené telefonování z pevné linky bez paušálu.
 • Vyřešení telekomunikačních služeb do budoucna, spokojenost nájemníků.
 • Využívání rozvodného telekomunikačního zařízení zdarma.
 • Nepřetržitá a flexibilní zákaznická a technická podpora.Ze zařízení umístěném na střeše jsou vedeny rozvody po domě. Tyto metalické kabely vedou do ethernetových zásuvek v jednotlivých bytech. Uživatel tak může propojit svůj počítač přímo se zásuvkou RJ-45 a využívat ihned internetové připojení. Připojením routeru mohou nájemníci získat WiFi po celém bytě, případně zapojit další zařízení, jako například set-top box pro sledování televize. Díky zasíťování celého bytového domu a jednoduchému přístupu k telekomunikačním službám z jednotlivých bytů nemusí majitel řešit individuální požadavky nájemníků, jakékoliv převody smluv telekomunikačních operátorů. Bydlení se pro nájemníky stalo pohodlnější a atraktivnější.

×
Městský dům

Služba WIA FIX je vhodná i pro zasíťování jednotlivých vchodů nebo menších domů s několika byty. Ne náhodou se tedy investor z Prahy 2 rozhodl pro profesionální řešení pro svůj dům v podobě kompletních služeb od WIA. Před jejich zavedením si každý z nájemníků zajišťoval internetové připojení sám. Docházelo však k problémům při převodech či rušení smluv a k poškození vnějších zdí domu při upevňování nejrůznějších antén a parabol.

Výhody řešení od WIA

 • Veškeré služby jsou předplacené – žádné úvazky, není třeba podepisovat jakékoliv smlouvy.
 • Spolehlivé připojení k internetu, kabelová televize, telefonování z pevné linky bez paušálu.
 • Vyřešení telekomunikačních služeb do budoucna a získání spokojených nájemníků.
 • Využívání rozvodného telekomunikačního zařízení zdarma.
 • Zákaznická a technická podpora 24 hodin denně, 7 dní v týdnu.Veškerá telekomunikační zařízení jsou umístěna na půdě. Nedochází tak k narušení architektury domu, ani k jeho mechanickému poškození. Po domě jsou až do jednotlivých bytů rozvedeny metalické kabely, které jsou zakončeny zásuvkou RJ-45. Uživatel tak může propojit svůj počítač přímo se zásuvkou a využívat internet okamžitě. Připojením routeru uživatelé získají WiFi po celém bytě, případně lze zapojit další zařízení, jako například set-top box pro sledování televize či IP telefon. Díky zasíťování celého domu a jednoduchému přístupu k telekomunikačním službám z jednotlivých bytů není třeba řešit individuální požadavky nájemníků, jakékoliv převody smluv telekomunikačních operátorů. Bydlení se v tomto domě stalo pohodlnější a atraktivnější a nemovitost jako taková tím vzrostla na hodnotě.

×